Book Tag- 15 otázek o knížkách

13. duben 2015 | 14.05 |
› 

Untitledjh

 Tak nazdar zase! Tentokrát jsem si pro vás připravila TAG, zase o knížkách. Jedná se o Book Tag, jak už jste si jistě přečetli v názvu. Nevím, koho otagovat aby ho udělal taky. Takže jestli chcete udělejte ho. Děkuju coolně za tagnutí. No a já už se nebudu zdržovat a jdu na to:) 

1) Dělá se ti špatně, když čteš v autě? 
Ne, ani v nejmenším. Naopak se mi tam čte dost dobře, když se nestresuju s tím: Za chvilku vystupuju, rychle dočti ostavec. Nikdy mi to nevadilo. Ani jsem netušila, že se někomu dělá v autě špatně. Prostě mi to připadalo dost divný. Ale pak když jsem četla pár článků na tohle téma tak jsem si říkala: Aha, ono na tom něco bude. Ale abych nežvanila o něčem jiném- Ne, ráda si čtu v autě:) 

2) Který z autorů má podle originální styl psaní a proč? 
Tak abych nebyla nějaká kopírka, řeknu Meg Cabot. Umí to hezky převyprávět, píše hovorově, takže se to lehce čte:) Dokáže psát o jak se šel slon napít vody a stejně je to skvělý. Ale každý spisovatel by sem patřil. Každý má něco do sebe, každý spis je orihginální. 

large (2)

3) Série knih o Harry Potterovi nebo Twilight Sága? Sepiš tři body, které tvou odpověd obhájí. 

Jo. No. Tohle bude těžké. Hahah, to určitě. Harry Potter samozřejmě. a) Prostě Rowlingivá, b) Čarodějové, žrout, šprtka, nepřítel, Vyvolený - má to všechno!, c) Moje fantasie nezná díky téhle knížce hranic, byla první kterou jsem přečetla bez toho aby mi to někdo řekl. Díky ní jsem začala číst prakticky všechno co mě napadlo. Pardon, nevím, jak to jinak napsat. No, a Twilight jsem nečetla. Ups. 

4) Kniha s ilustracemi, nebo bez nich? 
Kdy jsem na posledy četla knihu s ilustracemi? Ani nevím. Ale neříkám, že by mi vadili. Kdyby byli v knížce která se mi líbí ilustrace tak je mi to jedno. Ta kniha je pořád stejná. Počkat. V učebici literatury máme obrázky. A tam mi teda nevadí:) 

large (3)

5) O které knize sis myslela, že je skvělá ale později jsi zjistila, že vlastně za nic nestojí? 
Wicca. Stoprocentně Wicca. Četla jsem jí jakoby před érou knížka, knížka, film, knížka.

(Jestli chápete:D) A myslela jsem si že je skvělá. Četla jsem recenze a tam ji všichni odsuzovali a já na ně křičela proč, proč?! No jenže, když se za ní teď ohlédnu, je to prostě o praštěný holce, která se zamiluje do kluka, přitom zjistí že je čarodějka a on taky a pak prakticky 500 stránek jenom o tom. No, dobře na konci se tam poperou. Ale je vlastně vše. Nic moc. 

6) Kdy ses do čtení knih zamilovala? 
Asi v šestý třídě. Tam to bylo takový, no. Kámoška řekla, že tahle kniha je dobrá a tak jsem si jí přečetla. Ale nečetla jsem jako víc nebo tak. Prostě jsem si jednou za čas přečetla knížku. Chytlo mě to na plný pecky asi až v sedmičce. 

7) Jak jsi na tom byla s literaturou ve škole? 
  Tehle předmět nemám ráda. Nevím proč. Já jsem víc na slohy:) 

8) Pokud bys k narozeninám dostala knihu, kterou si četla a nelíbila se ti, co by si dělala? 
No tak logicky mu jí nedám zpět s tím: To už jsem četla kup mi jinou. Já nevím, nechala bych si jí. Měla bych jí na poličce a kochala se tou krásou. Ale Wiccu mi prosím nedávejte. 
large
9) Čteš si na nějakém specifickém místě? 
Ne. Někdy si přivezu gauč ke krbu, někdy čtu v posteli, někdy na pohovce, v autě, ve škole, ve vaně. Kde se dá. Nepotřebuju nějaký super úžasný místo. Hlavně když se na něm dá sedět a nebolí mě záda:) 

10) Zakládáš knihy záložkou nebo ti stačí obyčejný kus papíru?
Je mi to jedno. Hlavně když to potom nemusím hledat. HP jsem četla s pětkrát přeloženým papírem, kterej mi při čtení spadl do vany a když uschl dala jsem ho zpátky. Je mi to fakt jedno.

11) Můžeš v knize skončit kdykoliv, nebo čekáš až do konce kapitoly? 
Jak u čeho. V nějakých kížkách musím skončit v tu danou chvíli, nebo se od toho vůbec neodpoutám a čtu do dvou do rána, někdy si prostě řeknu: Tahle kapitola a dost. Je to různorodé. Taky podle toho jestli je v 500 stránkové knížce 5 kapitol nebo 49. 

12) Jíš nebo piješ při čtení? 

Ale jó. Někdy, když se nebojím, že mi to na ní spadne. A nejím jako oběd, nebo něco takovýho. Spíš nějakou sušenku a tam. Třeba polívku bych si u knížky vážně nedala. 

13) Dokážeš při čtení něco poslouhat? 
Ano, ale jenom hudbu bez slov, né moc hlasitou, nebo tak. Nedokážu poslouhat televizi, nebo hudbu se slovy. Ještě hůř když se na ní dá tančit. 

large (1)

14) Dokážeš přeskakovat stránky?
Kdo by to dělal?:D Někdo se s tím psat, a vy to jenom tak přeskočíte! Ccc. Měla bych pak pocit, že nevím všechno a tak dál. No, prostě to nemám ráda a nedělám to. 

15) Jak hledáš knihy, které budeš číst? 

Díky blogerkám, videím, nebo jí prostě v knihovně popadnu a jdu. Nebo si jí pujčím od mamky, kamarádky, když se mi líbí obálka. Nebo mi jí doporučí. Už na mě čeká Anna Krví Oděná, na kterou se těším a s potěšením jsem jí vzala Zuz. Oná nám ukradla Pána Prstenů, takže je to vyvážené. A mamka tu má vlastně její knížku GOT. Tak nic. No, teď jsem toršku mimo. Beru inspiraci kde se dá:) 

A to by bylo všechno, jak koukám! Nikdy nevím, jestli mám TAG o knížkách dát do rubriky Books nebo TAGy:D
Obrázky jsou z Weheartit. Uvídíme se přístě!:) 
Untitleddwq+x

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře

RE: Book Tag- 15 otázek o knížkách tlapka®pise.cz 13. 04. 2015 - 18:00