Moje normální Vánoce

24. prosinec 2014 | 10.00 |

Blend
Náš norm. Vánoční den
U nás se každý den tráví jinak. Od pondělí do pátku je samozřejmě  škola a práce, k tomu se přičítávají kroužky, vycházky psem... Zbývající čas obvykle nahradíme lenošením nebo v tuto chvíli koukáním na Gilmorky. 

Většinou je to rutina moje, bratrova a mamčina, s tím že sestra přijde párkrát na kafe a táta.. no. 
Ale tenhle den je jiný. Jen na tento den na sebe rodiče neštěkaj tak moc. Lucka (ta sestra) pomáhá mamce vařit, škádlí nás s Jendou (bratr), že nesmíme jíst jinak neuvidíte zlatý prasátko. Pak nám vážně nedá najíst. Non-stop u nás běží televize s pohádkami místo Gilmorových děvčat, zdobíme stromeček, rozmotáváme světýlka (což mně baví btw.). Táta nám pomáhá asi jen s těmi nejtěžšími věcmi- věšení hvězdy na stromeček, a vůbec nošení stromečku dovnitř oknem. Ale stejně se tu hodí a není tu na škodu. 
Maminka u nás dělá všechno. Od vaření přes zdobení až po zapalování svíček. 
Když se vše uklidní, sesedneme ke stolu (od kterého už nemůže nikdo odejít) a připijeme si rychlými špunty. U toho si vždy Lucie zakrývá uši, ikdyž to není moc rána a taky si kryje oči.
Pak následuje večeře a podle obvyklého režimu si povídáme o něčem nechtném. 
Když už můžeme opustit stůl jdeme ven a pouštíme petardy. Teda, já pouze prskavky. Zavolá nás Ježíšek a jdeme dovnitř.
Teď přichází miliony fotek dárků a poté já a Jenda rozdáváme dárky. Obvykle je rozbalujeme jako první a ostatní na nás koukají. Ale teď bych nejradši pouze seděla a koukala já. Protože já nevím jak se tvářit. 
Pochvilce se rozbalí i zbytek. Kocháme se, koukáme na televizy, povídáme si a překračujeme hromady balícího papíru. Dojídáme i večeři ikdyž už jsme vůbec nemohli. 
Obejmeme se a jdeme spát. 
A jak probíhá Vánoční den u Vás?:)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Moderované komentáře