Jedničky Everywhere.

13. listopad 2014 | 17.08 |

dwjh

Příjemný večer. 
Tento článek pojmeme úplně seriózně (a sakra). Takže, sedněte si rovně, odložte si tu čokoládu, co máte v puse. Udělejte si si kávu, kterou normálně nepijete, protože vám nechutná. Hezky se ustrojte, jako by jste šli na pracovní pohovor. Vypněte si písničky - hele, narovnej se! -, aby Vás při čtení nerušila.
Proč? Znáte ten pocit, když se naučíte opravdu poctivě a díky tomu napíšete dobře test? Když můžete učitelce odpovědět a jakoukoli otázku správně a i bez sebemenších nápověd od spolužáků? Když z testu dostanete za 1. i bez pomoci papírků a sešitu? Cítíte ten úspěch v sobě, vevnitř Vám to víří a vy se můžete povyšovat (a taky oprávněně), že znáte odpověď i na tu nejtěžší otázku? Ano, přesně o tom to dneska bude. O tom, jak k tomuhle pocitu dospějete. 
 large (1)
Napište si na papír (radši si na to založte sešit, odteď se bude učit každý den) nějaké otázky z látky kterou se potřebujete naučit. Vypište si nejdůležitější body. A teď Vám udělá nejlepší výhodu Vaše dvojče, nebo sourozenec, který si látku moc dobře nepamatuje. Ptejte se ho na otázky, pomáhejte mu. Když se budete ptát co žere kočka, řeknete, že to má nohy a dvojí význam (myslím tím myš). Tím, že bude hádat, nebo že nebude vědět odpověď, se to naučíte taky. Dělejte si z toho srandu, pak si díky tomu vzpomenete na odpověď. Ptejte se ho na tu stejnou otázku klidně 5x, dokud jí neřekne úplně správně. Někdy se ho zeptejte co jí kočka hned za sebou, aby říkal jenom myš, myš, myš. Pak při testu si na to vzpomenete. Oba dva. Tím, že se budete ptát pořád na to samý, pořád kola to do sebe nahustíte. Před testem si jen znovu přečtěte text. Můžu Vám slíbit, že to dáte. 

A co když nemám sourozence? Ptej se rodičů! Sice z toho nebude psát jako vy, ale zopakuje si to. A když je nechceš zatěžovat, nebo nejsou zrovna doma, zkus se našrotit sám. Pak si napiš otázky. Takový dotazník. Nauč se, napiš si otázky a za 20 minut si to vyplníš znova. 

Když nebudeš vědět slovíčka z angličtiny, vem si sourozence. Když píšete test z příroďáku, prostě si vezmi bratra. 
Opravdu to funguje. Dneska jsem napsala test z dějáku za 1. díky mému bratrovy. Teda, já se ho ptala, on (logicky) odpovídal. Jestli do hlavy prostě normální cestou nic nenacpete, zkuste to. 

Už si můžete vzít tu čokoládu.
Ahoj!:) 

Blendwce

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Jedničky Everywhere. rainbows-diary®pise.cz 13. 11. 2014 - 17:14
RE(2x): Jedničky Everywhere. chytrolinka 13. 11. 2014 - 17:16
RE(3x): Jedničky Everywhere. rainbows-diary®pise.cz 13. 11. 2014 - 17:26
RE(4x): Jedničky Everywhere. chytrolinka 13. 11. 2014 - 17:37
RE: Jedničky Everywhere. coolna®pise.cz 13. 11. 2014 - 18:35
RE(2x): Jedničky Everywhere. chytrolinka 14. 11. 2014 - 18:12