Harry Potter - Kniha

6. květen 2014 | 17.15 |

Untitledhp

 No.. zase vás s tím otravuju, já vím:) ale jsem do něho zapálená, takže jestli se nudíte, nebo jestli si chcete něco ze mě přečíst tak tady:) Je to celkem dlouhé a dalo mi to práci:) 

Všichni jsme viděli film? Dobře, jdeme na to:)

Kamarádi, kdo viděli HP film si myslí, že ví všechno. Ale to není možné, protože tvůrci filmu tam nedali vše, co je napsané c knížce.
Nikdo z naší třídy nečetl ani jeden kus z knihy a to nás je 29. Teď mě to celkem mrzí, protože ta knížka je skvělá.. Je mnohem lepší než film a je tam toho víc a taky více vysvětlení. 
Když vám ve filmu není něco jasné, skoro nikdy se vám neukáže co to vlastně mělo být. Teď ani nevím - je ve filmu vysvětlené, proč má Harry jizvu? Kdo byl vlastně Sirius? Je tam, že Hermiona zastávála práva domácích skřítků? Je tam ten okamžik jak Harry věděl, že pan Weasly trpí, když ho had skoro zabil? Myslím, že ne. 
Nějak jsem se do toho čtení moc nehrnula.. ale teď jsem přečetla 5 knih HP a pokáždé, když se začtu si řeknu: Já četla hodinu v kuse? A to jako fakt? Nikdy jsem nebyla do čtení tak zapálená.
Teď se prostě bez knížky nudím.. Musím ji mít všude po ruce, protože když ne, tak se nudím. Opravdu, nevysedávám celý den na PC ale čtu si:)

Například Harry Potter a vezeň z Azkabanu

Věřte mi, zabaví to. A Harry Potter je tak dobrá knížka, že se do ní začtete a už nebude moct odlepit oči. Poprvé mě překvapilo, že J. K. Rowlingová to nenapsala v první osobě. Takže vlastně vypráví o někom. Zachvilku jsem si řekla, že se to tak mnohem lépe čte a moc se mi líbilo to zpracování. Moje maminka to četla taky, moje sestra taky. A protože to bylo tak skvělý, sestra to měla večer a mamka potom během dne, ale jelikož jsme už pobíhali kolem, neměla na to tolik času. No, popravdě sestra taky někdy musela spát, takže to taky četla pomalu.
Když si uvědomím, že na další knihu museli počkat 3 roky a já si prostě po přečtení jedné vezmu druhou z knihovny, chce se mi usmívat, protože oni to meli prostě strašný. Já bych to asi nevydržela.
Teď si chci dát aspoň týden pauzu, až dočtu tuhle knížku. Taková Harry Potter pauza. Ale nevydržím to.. Ani se mi nechce ukončovat 5. knižka a tak tam na mě čeká poslední kapitola. (Zemřel mi Sirius, nechci se k tomu zase vracet a zase brečet:/)
 

Každá kapitola má svůj vlastní nákres.. Tedy v těch straších knížkách, v pětce už to nenám.

Potom, co dočtu další knížky si vezmu tuhle a budu zkoumat. třeba mě taky zaujala kapitola: Má prtofesorka Trelawneyová v oboru jasnovidectví prvadu? Také se tam vysvětlu všechno okolo zvířat: Chloupek, Testrál a mnoho další. A ano, kapitola proč trollové páchnou tam je taky:) Knížka má přibližně 167 stran plných informací, které jste si někdy mohli klást na srdce.

Kouzelný svět Harry 

Zajímá vás, jak vystrašit pavouka? Přečtěte si tuhle knížku.. A nebo, víte co? Já vám to sem nenapíšu. Měla jsem to úmyslu, ale to by bylo dalších pár zbytečných řádků, které stejně nikdo nečte:)

Doufám, že jsem alespoň někoho popotáhla ke čtení HP a jestli někdo, kdo to čte, už Harryho Pottera četl, tak se se mnou může podělit i to nadšení, co teď zdílím. Řela bych, že to do konce nikdo nedočetl a tak se s vámi loučím:))
Ahoj!:)

P.S. Tenhle článek jsem psala na svůj 2hý blog, takže to má tokové písmo a takové obrázky:) 
Nikde jsem to nezkopírovala a prosím o odkaz mojí stránky, když to někdo bude chtít použít:) díky všem za přečtení.. 

Ask:ask.fm/Chytrolinka209

Untitleddxdx

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Harry Potter - Kniha widow®pise.cz 18. 05. 2014 - 08:10
RE: Harry Potter - Kniha chytrolinka 18. 05. 2014 - 11:25